Wybierz rodzaj schodów, który najlepiej pasuje do wnętrza

Najpopularniejszym i powszechnym typem są proste schody. Górna część może być ukształtowana jako T, aby ludzie mogli skręcić w lewo lub w prawo, lub w kształcie litery L, jeśli jest ściana z jednej strony.

Spiralne schody są idealne do małych przestrzeni. Wokół jest centralny słup ze schodami. Schody kręte nadają się również do małych pomieszczeń. Różnica między nimi a spiralnymi schodami polega na tym, że nie mają środkowego słupa i mają szerszą krzywiznę stopni. Eliptyczne schody są węższe u dołu i u góry, a szersze w środku. Jeśli zdecydujesz się na schody wolnostojące, oznacza to, że możesz chodzić pod nimi. Wszystkie rodzaje schodów mogą być wolnostojące, to zależy od struktury. Każda kręcona klatka schodowa jest wolnostojąca. Odpowiednia konserwacja jest kluczem do zachowania piękna drewnianych schodów tak długo, jak to możliwe. Nawet najlepszy projekt schodów powinien być właściwie utrzymany. Nie ma znaczenia, jak wzorowy i piękny jest projekt schodów, jeśli zostanie zaniedbany.

Oprócz wyglądu, regularna konserwacja przedłuża również żywotność schodów.

Okres przedświąteczny nie powinien być jedynym sezonem, kiedy schody są czyszczone. W rzeczywistości czyszczenie powinno odbywać się tak często, jak to konieczne. Zamiatanie i odkurzanie schodów powinno być regularnym nawykiem. Należy jednak pamiętać, że gdy schody wymagają czyszczenia na mokro, należy stosować wyłącznie produkty przeznaczone do materiału użytego do wykończenia podłogi i stopni. Dotyczy to wszystkich rodzajów schodów. Upewnij się, że mokre plamy lub zacieki nie pozostały zbyt długo, ponieważ mogą zabrudzić lub wypaczyć powierzchnię schodów. Zabezpiecz schody nowoczesne odpowiednio wcześnie, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń.

Żwir i inne materiały osadzone na spodzie butów mogą porysować nie tylko schody, ale także podłogę, zwłaszcza jeśli są drewniane. Można temu zapobiec, używając dywanów i wycieraczek tuż przy wejściu, z których mogą korzystać ludzie.

Dodaj komentarz