Jak należy zorganizować przewóz zwłok?

Jaki nagrobek wybrać?

Obecnie przewóz zwłok z różnych miast do rodzinnego miejsca zamieszkania stał się jedną z najbardziej popularnych usług. W związku z tym, że wielu naszych rodaków szuka szczęścia w innym miastach, w innych krajach zapotrzebowanie na transport zwłok wzrósł z roku na rok. Nawet, jeżeli wielu naszych rodaków decyduje się na życie za granicą, to i tak rodzina będzie chciała ich powrotu – nawet po śmierci – do ojczystej ziemi. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że takie czynności, jak transport zwłok z kraju do kraju nie jest łatwy i wymaga odpowiedniego wsparcia.

Współpraca z profesjonalistami

Zanim jednak zabierzemy się za takie czynności warto dokładnie zapoznać się z tym, jak taki przewóz zwłok wygląda i z jakimi kosztami trzeba się liczyć. Niestety, ale jak pokazują statystyki bardzo wielu żałobników nie zdaje sobie do końca sprawy, że przewóz zwłok z innego kraju do Polski związany jest z większymi kosztami, które na dzień dzisiejszy mogą przekraczać ich możliwości finansowe. Czy to jednak oznacza, że rodzinna powinna sobie odpuścić pochowanie Zmarłego w rodzinnej ziemi?

Pomnik na cmentarzu

Oczywiście, że nie. Należy dokładnie zorientować się co do kosztów, a potem porozmawiać z zakładem pogrzebowym o możliwości rozłożenia płatności na raty. Wiele zakładów pogrzebowych oferuje taką możliwość swoim klientom, dzięki czemu zorganizowanie pogrzebu w ojczystej ziemi jest o wiele łatwiejsze. Jak postępować w przypadku zorganizowania takiego transportu? Tego dowiemy się chociażby ze strony przewozzwlok.eu.

Usługi pogrzebowe i transport zwłok

Przewóz zwłok

Istnieje wiele profesjonalnych firm organizujących przewóz zwłok zgodnie z poszanowaniem pamięci o Zmarłej osobie, jej rodzinie, jak również zgodnie z poszanowaniem przepisów bezpieczeństwa jakie są w każdym kraju. Nawiązanie współpracy z takimi zakładami pogrzebowymi ułatwi rodzinie Zmarłego załatwienie również wielu formalności cywilnoprawnych, jak chociażby nawiązanie kontaktów z ambasadą Polski innego kraju, gdzie doszło do zgonu. Bez powiadomienia urzędników o śmierci danej osoby, jak również o chęci zorganizowania transportu zwłok lub prochów do kraju, nie będzie nam dane zorganizowania pochówku w rodzinnym mieście. Do wykonania takiego transportu potrzebne są odpowiednie dokumenty, które są zawsze sprawdzane na granicy. W tym czasie, kiedy zakład pogrzebowy zajmie się załatwianiem odpowiednich dokumentów żałobnicy będą mogli w spokoju przygotowywać się do ceremonii pogrzebowej oraz zajmą się powiadomieniem pozostałej części rodziny o tym, że zmarła dana osoba.

Dodaj komentarz