Czy tapety marburg nadają się do kuchni?

Oklejenie ścian, to najszybszy sposób na odświeżenie wnętrza. Nie jest konieczny czasochłonny remont, żeby móc cieszyć się z innej aranżacji. Pomieszczeniem, które jest szczególnie wymagające pod względem aranżacyjnym, jest kuchnia. Panuje w niej specyficzny mikroklimat, dlatego zastosowane rozwiązania powinny być przede wszystkim odporne na działanie pary wodnej. Pasjonaci gotowania wiedzą, że jest to często brudna robota. Na ścianach widoczne są tłuste plamy i zabrudzenia z sosów. Dlatego kolejnym kryterium podczas doboru tego, co zostanie położone na ścianie, jest to, by było łatwe do utrzymania w czystości. Najlepiej, jeśli jedynie za pomocą wilgotnej ściereczki lub gąbki można zmyć powstałe zabrudzenia. Takie rozwiązanie jest wygodne, więc poszukuje się materiałów, które spełnią wszystkie wymagania. Opcji jest wiele, można wyłożyć ścianę kamieniem, okładziną ścienną lub po prostu pomalować farbą hydrofobową stosowaną zazwyczaj do malowania pomieszczeń, w których wilgotność jest nad wyraz wysoka. Można także zdecydować się na tapetę.

Już dawno minęły czasy, w których było to jedynie rozwiązanie dobre na chwilę. Dzisiejsze tapety w niczym nie przypominają tych sprzed lat, które targały się jeszcze zanim zdążyło się je przykleić do ściany. Teraz, można zaopatrzyć się w grube i wodoodporne, ale nawet te, które są wykonane jedynie z papieru, nie drą się tak, jak te z dawnych lat. Jakość materiałów odgrywa dużą rolę i powinna stanowić główne kryterium podczas doboru. Właśnie od niej zależy, czy długo będzie można cieszyć się nienagannym wyglądem ścian. Tapetując, nie można zapominać o kleju, również dobrej jakości. Mając taki zestaw, można spokojnie zabrać się za pracę i nie martwić się o efekty. W kuchni idealnie sprawdza się tapeta winylowa. Z racji tego, że jest ona po pierwsze zmywalna, a po drugie mocna i odporna na zarysowania. Mając ją w kuchni, można spokojnie oddawać się kulinarnej pasji, bez obaw o to, że pobrudzi się ścianę. Nawet jeśli tak będzie, nic nie szkodzi. Wystarczy przemyć tapetę wilgotną ściereczką i po kłopocie. Jest to oszczędność czasu i brak zmartwień. A jeśli motyw, który jest na tapecie, się znudzi. Zawsze można ją zerwać i przykleić nową. To kolejny atut.

Ściany w kuchni nie muszą być jednokolorowe. Nawet lepiej, gdy wystrój pomieszczeń nie jest banalny. Nikt nie powiedział, że jedynym słusznym motywem w kuchni są filiżanki kawy lub dzbanki. Kuchnia to serce domu, więc tapety marburg z różnorodnymi motywami na pewno znajdą zastosowanie i w tym pomieszczeniu. Tapetowanie to sposób na szybką rewolucję aranżacyjną.

Dodaj komentarz