Skrzynka na wino – praktyczna dekoracja

Dla koneserów wina, które jest trunkiem o intensywnej barwie, smaku i aromacie, niezwykle ważne jest, by odpowiednio zabezpieczyć butelki z tym płynem. Skrzynka na wino to nie tylko rodzaj pojemnika do przechowywania szklanych opakowań. Niezwykle istotne jest również jej dekoracyjny charakter i elegancka prezencja. Ulubionym dla ochrony przed uszkodzeniem delikatnej butelki wina materiałem jest drewno. Wykonane z najwyższej jakości liściastych oraz iglastych drzew skrzynki dodatkowo sprawiają, że pomieszczenie wypełnia delikatny, przyjemny zapach żywicy. Dobra skrzynka na wino jest wykonana przede wszystkim z drewna sosnowego (ewentualnie połączonego z brzozowym). Ich miękkość oraz jasna, naturalna barwa, stanowią idealne tło dla butelki wina. Nienarzucająca się forma sprawia, że to dodatek niezwykle istotny dla butelki wina.

Można zamówić różnego rodzaju wielkości i kształtu skrzynki na wino. Są idealne jako prezent z okazji imienin, urodzin czy innej podniosłej uroczystości rodzinnej czy firmowej, można zakupić prostą w wyglądzie skrzynkę. Zaręczyny, ślub czy gratulacje z okazji awansu to idealna okoliczność na sprezentowanie pięknie opakowanego wina. Dostępne są modele typu piórnik, na przykład jedno-, dwu- lub trzykomorowe (w zależności od ilości butelek, na które są przeznaczone). Zamykane na zasuwane drzwiczki oraz posiadające u góry sznurkowy uchwyt ułatwiający przenoszenie. Innym rodzajem opakowania na wino jest skrzynka w postaci kuferka z otwieranymi uchylnie drzwiczkami, zamykana na metalowy zatrzask. Mogą być również wzmacniane narożnie metalowymi zdobieniami.

Dodatkową opcją, dostępną na życzenie zamawiającego, jest dekoracyjne grawerowanie drewna, wycięcia lub bejcowanie na wybrany kolor (np. czerń, rudy, zieleń, brąz, palisander, orzech czy mahoń). Wzory ustalone z wykonawcą zostają nanoszone z największa starannością o każdy szczegół elementów. Ponadto skrzynka na wino może być wyściełana siankiem drzewnym, co zabezpiecza butelkę przed stłuczeniem, ale również stanowi dekoracyjny element. Wyłaniająca się z niego szklana ochrona na wino jest odkrywana a czas oczekiwania na niespodziankę wydłuża się, podsycając zachwyt.

Warto zapatrzeć się w sprawdzony, wykonany z najwyższej jakości materiałów element, jakim jest skrzynka na wino. Obdarowana osoba będzie zapewne szczęśliwa a opakowanie może być przez nią wykorzystane w dowolny sposób. Koneserzy wina mogą stworzyć całą kolekcję skrzynek na wino, szczególnie ucieszą one miłośników tego smakowitego trunku.

Dodaj komentarz