Czym powinien charakteryzować się dobry podkład pod panele podłogowe?

Podłoga to jedna z najważniejszych powierzchni w każdym wnętrzu mieszkalnym. Nic w tym dziwnego, ponieważ odpowiada ona za zapewnienie oparcia, a także zajmuje sporo miejsca, przez co przyciąga wzrok ludzi i wpływa pozytywnie lub negatywnie na wystrój wnętrza. W związku z tym bardzo wiele osób decyduje się na zakup i montaż paneli podłogowych wykonanych z drewna i innych trwałych oraz bardzo estetycznych materiałów. Panele takie zapewniają bardzo dobre oparcie, prezentują się niezwykle atrakcyjnie i do tego charakteryzują się podwyższoną trwałością zapewniając swoim użytkownikom bezproblemowe wieloletnie użytkowanie. Decydując się na takie pokrycia podłóg, należy również pamiętać o tym, aby wybrać odpowiedni podkład pod panele. Taki materiał spełnia kilka niezwykle istotnych zadań.

Podkład pod panele podłogowe – foto.

Skuteczne izolowanie od powierzchni podłogi

Paneli podłogowych nie można wykładać na gołą betonową podłogę, ponieważ pod wpływem nacisku mogą one zostać uszkodzone. Dodatkowo potrzebna jest warstwa zapewniająca izolację dźwięku czy też ciepła. W związku z tym trzeba wybrać podkład pod panele zapewniający skuteczną izolację. Bardzo istotna jest izolacja termiczna zapobiegająca przed uchodzeniem ciepła do piwnicy lub garażu znajdującego się pod danym pomieszczeniem. Dzięki temu zostanie ono utrzymane w danym pokoju przez dłuższy czas, a to przełoży się na sporą oszczędność pieniędzy wydawanych na ogrzewanie. Jeśli chodzi o termoizolację to wyjątkiem jest ogrzewanie podłogowe. W takim przypadku konieczne jest wybranie podkładów o dobrym przewodnictwie cieplnym, które umożliwią przedostawanie się ciepła do pomieszczenia przez powierzchnię podłogi.

Jeśli mowa o izolacji to istotna jest nie tylko izolacja termiczna (lub dobre przewodnictwo w systemach ogrzewania podłogowego), ale również izolacja akustyczna. Panele bardzo często generują stukot, gdy się po nich chodzi, a dobry podkład pod panele podłogowe np. http://podlogi24.net/podkady-o_c_73_1.html gwarantuje bardzo dobre tłumienie takich dźwięków, które nie przedostają się na niższe piętra. Jest to idealne rozwiązanie w domach wielopiętrowych i blokach mieszkalnych. Podkłady tego rodzaju są wykonywane z niezwykle trwałych materiałów, takich jak korek, guma, itp.

Najlepsze podkłady pod panele w Polsce

Na terenie naszego kraju działa wiele stacjonarnych oraz internetowych sklepów specjalizujących się w sprzedaży najwyższej jakości podkładów pod panele podłogowe. Ich oferta jest szeroka i obejmuje produkty wykonane z różnych typów materiałów. Dzięki temu każdy klient bez większych problemów znajdzie produkty dopasowane do własnych wymagań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?