Popularne kapoki

Kapoki, to zamienna nazwa dla kamizelek ratunkowych. Mających na celu zabezpieczenie się przed  utonięciem, ale także kiedy trochę pływać się umie i potrzebuje dodatkowego wsparcia, aby móc utrzymać się na wodzie. Bardzo kolorowe, bo najczęściej pomarańczowe kamizelki, mają za zadanie być widoczne na wodzie, której lustro może odbijać różne ciemniejsze kolory, w efekcie czego trudniej coś dostrzec. Pomarańczowy kolor, ma na celu wyróżniać się na tle, tak aby w przypadku kiedy natychmiastowa pomoc jest niezbędna mogła ona znaleźć potrzebujących i na czas udzielić im pomocy. Jak wiadomo z wodą żartów nie ma, zwłaszcza kiedy jest ona zimna, albo lodowata, wtedy mimo ubrania, a nawet posiadania kamizelki, mogą się liczyć minuty, a jeśli organizm za bardzo się wyziębi, okazać się może cenna każda chwila, dla ratowania życia takiej osoby.

Wsparcie dla pływaka

Chociaż niektóre osoby, także potrafiące trochę pływać mogą uznawać kamizelkę za coś, co jest dobrego dla amatorów, to w rzeczywistości nigdy nie można mieć pewności, ze z wody wyjdzie się cało. Dlaczego tak się dzieje? Bo na to ma wpływ wiele czynników, takich jak dodatkowe okoliczności. Jedną z nich jest temperatura, bo jeśli woda zimna, to skurcz mięśni nawet doskonałego pływaka może doprowadzić pod wodę.

Druga dość istotna kwestia, to aktualna kondycja fizyczna, bo osoby mające problemy ruchowe, albo ze zdrowym krążeniem, mogą mieć także problemy z radzeniem sobie w wodzie. Dość często osoby pływające zawodowo, a także planujące być ratownikami, stosują kapoki, jako wsparcie dla swojej nauki, ale także po to, żeby doskonalić sztukę pływania i ratowania innych. Wspierając się niejako na takiej kamizelce, która dobrze utrzymuje ciało na powierzchni, można więcej własnej energii przeznaczyć na to co potrzebne. A w takim momencie może się ona przydać na przytrzymywanie osoby, która nie umie pływać, tak aby mogła ona oddychać nad powierzchnią wody, a także dostać się na łódź ratunkowo w dużo krótszym czasie.  Dobrej jakości kamizelki ratunkowe mają więc za zadanie wspierać swoim działaniem amatorów, ale także zawodowców i jak ich nazwa wskazuje, służyć ratowaniu zdrowia i życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?