Moda damska – biżuteria

Moda damska, to szerokie pojęcie, może być moda dla kobiet szczupłych i nieco bardziej puszystych, zakrywających biodra. Może dotyczyć mody wiosennej, letniej albo zimowej, czy jesiennej. Może dotyczyć także poszczególnych części garderoby, takich jak płaszcze, kurtki, czy sukienki. Zagadnienia mody są dość skomplikowane i biorą pod uwagę, także uzupełniające elementy ozdobne, zwane dodatkami.

Moda jesienna

Kiedy opadają liście, a na dworze robi się już nieco zimniej, zakładamy kilka warstw ubrań, aby nie zmarznąć. To się nazywa ubieranie „na cebulkę”. Jesienną porą można jeszcze nosić kolczyki, bez konieczności narażania się na odmrożenia uszu, ale trzeba już podchodzić do tego tematu bardzo ostrożnie. Czapka i rękawiczki w zanadrzu mogą się przydać.

Moda wiosenna

Wiosną zaczyna robić się cieplej, to niektóre warstwy zdejmuje się, aby pokazać światu, to co ładniejsze, sylwetkę, dodatki, a między innymi także i biżuterię, która zawsze uzupełnia strój, dodając elegancji i tak jakby dopełniając całość.

srebrne-dlugie-kolczyki

Moda zimowa

Zimą zakładamy naprawdę grube odzienie, dlatego też najczęściej wtedy zaczepia się kolczyki zakładając dodatkowy sweter. Może je wtedy zgubić i trzeba bardzo uważać na tego rodzaju sytuacje. Sama zima nie przeszkadza w noszeniu kolczyków, jeśli nosi się czapkę, no chyba że jest naprawdę srogi mróz, a bywały taki chwile, że na termometrze było minus dwadzieścia. Lepiej wtedy wychodzić z domu na krótko i bez kolczyków, skutki odmrożeń, bywają ciężkie i długo się goją. Lepiej wtedy kolczyki nosić i zakładać w pomieszczeniach, na przykład w pracy, w domu, u koleżanki itd.

Moda letnia

Lato to najlepsza pora roku jeśli lubimy nosić kolczyki srebrne, można się wtedy naprawdę ładnie ubrać, nic nie przeszkadza i nie zasłania efektów wielogodzinnych starań. Sukienki, żakiety, kostiumy i eleganckie kombinezony, ostatnio dość modne, to fajne ciuszki do których warto założyć kolczyki. Kolczyki można nosić do wszystkiego, także do krótkich spodenek, a nawet do dresów, jeśli chodzi o, takie małe wkręcane i subtelne wzory.

Dodano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?