Prezent dobry dla każdego

Bardzo często wybierając się na imieniny stajemy przed dylematem: jaki prezent wybrać? Jeżeli odwiedzamy najbliższą rodzinę lub przyjaciół, dopuszczalne jest spytanie o prezent lub zrobienie niespodzianki obdarowanemu. Co jednak w przypadku, gdy wybieramy się w gości do trochę dalszych znajomych? Utrafienie w gust gospodarzy jest niezwykle trudne i może się okazać, że starannie wybierany album o sztuce już widnieje na półce lub niekoniecznie spodoba się solenizantowi. Bezpiecznym i uniwersalnym prezentem jest podarowanie dobrego alkoholu – nawet jeżeli dana osoba nie spożywa go prawie wcale, odpowiednio wyposażony barek jest symbolem prestiżu oraz sprawdzi się przy okazji ważniejszych uroczystości rodzinnych.

wine-697438_1280

Często decydujemy się na zakup wina, bowiem trudniej trafić w gust gospodarza odnośnie whisky lub innych trunków – wino otworzyć chociażby od razu do obiadu lub kolacji. Wiele osób traktuje jednak taki rodzaj podarunku jako dodatek do właściwego prezentu lub też niewystarczająco kosztowny prezent. Warto pamiętać, że nie zawsze jakość idzie w cenie i jeżeli wiemy, że gospodarze nie są koneserami trunków czasami lepiej wybrać wino tańsze, ale za to sprawdzone. Oszczędzi to niespodzianek zarówno wręczającym, jak i obdarowanym.

Jeśli chcemy, by nasz prezent nabrał oryginalnego charakteru, możemy zapakować go w mniej tradycyjny sposób. Dobrą alternatywą dla kolorowych torebek jest skrzynka na wina. Zamawiając ją odpowiednio wcześniej możemy określić rodzaj drewna, wypełnienia w środku oraz grawer. Dzięki temu prezent stanie się spersonalizowany oraz nabierze dodatkowego uroku.

skrzynki zasuwane

Znając wcześniej preferencje solenizanta możemy ozdobić taką skrzynkę okolicznościowymi zdobieniami lub pozostawić ją gładką, by w przyszłości mogła służyć do przechowywania wielu butelek i nie tylko. Jeśli chcemy sprawić obdarowanemu jeszcze większą niespodziankę pomiędzy wypełnienie możemy schować jakiś miły drobiazg. Taki prezent na pewno wywoła uśmiech zadowolenia.

Dodano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?