O czym powinna pamiętać osoba wynajmująca pojazd?

Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących korzystny cenowo wynajem samochodów na czas określony w umowie. Jest to niezwykle praktyczna pomoc dla kogoś, kto potrzebuje auta na jeden dzień lub nawet na kilka miesięcy.

wypożyczalnia aut

Firma jest w stanie zaoferować model, który będzie nam odpowiadał pod względem klasy, ilości spalanego paliwa, czy pakowności. W jaki sposób dokonać zamówienia na auto do wypożyczenia. Wszystkich informacji mogą udzielić telefonicznie, osobiście lub przez internet przedstawiciele firmy, takiej jak:

F.T.U.H MaxTrans
ul. Wolności 75
39-300 Mielec
Tel: 792 051 510

Rozsądny wynajem samochodów

Najlepiej skorzystać z firmy, która została nam polecona przez znajomego, jako godna współpracy i zaufania. Jeżeli nie znamy żadnej takiej placówki, to warto szukać w prasie lokalnej bądź sieci ogłoszeń pod tytułem: wypożyczalnia samochodów Mielec. Zwykle będzie tam również podany telefon do kontaktu z firmą lub adres strony www. Kiedy już podpiszemy umowę i wyjedziemy poza granicę placówki pięknym i bezawaryjnym autem, musimy pamiętać o odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa. To oczywiście, że nawet niezależnie od nas i naszej niefrasobliwości auto lub mienie znajdujące się w nim, na przykład radio, może paść ofiarą kradzieży, jednakże to my jako użytkownicy mamy obowiązek dbać, by do takiej sytuacji nie doszło z naszej winy. Jeżeli tak się stanie, użytkownik zostanie obciążany finansowo.

nauka jazdy

Pod żadnym pozorem nie można również w wypożyczonym aucie stosować innego rodzaju paliwa, niż wynika to ze specyfikacji silnika. Ponadto wraz z podpisaniem umowy o wynajem na kierowcy spoczywa obowiązek troszczenia się o stan samochodu, czyli sprawdzanie ilości płynu hamulcowego, ciśnienia w oponach czy działania świateł. Bez przykładania wagi do tych szczegółów, mogłoby dojść na przykład do kolizji, za którą w świetle umowy zawartej z wypożyczalnią, bylibyśmy osobami odpowiedzialnymi.

Warto także zwrócić uwagę na to, by nasze dzieci lub zwierzęta nie zniszczyły przez przypadek wyposażenia samochodu. Za każdy taki wybryk istnieje w cenniku kwota do zapłaty, niezależnie od tego czy chodzi o utratę tablicy rejestracyjnej, czy palenie tytoniu w samochodzie, czego bezwzględnie nie można robić. Warto dobrze zapoznać się z punktami umowy dotyczącymi tego, czego nie można robić w aucie i za jego pomocą. Na przykład zabronione jest holowanie innych pojazdów. Jeżeli nie będziemy tego świadomi, to możemy ponieść gorzką tego cenę i to w dosłownym znaczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?