Jak dbać o podłogę?

podłoga

Każdy rodzaj nawierzchni podłogowej wymaga indywidualnego traktowania, aby służył przez lata, zachowując niezmienione walory estetyczne i użytkowe. Przed zakupem urządzeń czyszczących i detergentów, ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją i zaleceniami producenta.

Jak czyścić drewnianą podłogę?

Drewno wymaga szczególnej pielęgnacji, ze względu na jego naturalne właściwości. Do czyszczenia drewnianej podłogi powinno się używać tylko środków przeznaczonych do drewnianych powierzchni, zmieszanych z wodą. Po zamoczeniu mopa w płynie, należy go dokładnie odsączyć, gdyż drewno źle reaguje na nadmiar wody, pęczniejąc i rozwarstwiając się. Całą powierzchnię wycieramy kulistymi ruchami. Trafionym rozwiązaniem będzie mop obrotowy/rotacyjny, najlepiej płaski. Nakładki takich mopów wykonane są z mikrofibry, która świetnie wchłania wodę i umożliwia mycie bez użycia detergentów. Aby uniknąć smug, należy myć podłogę w tzw. ósemkę, zgodnie z kierunkiem ułożenia paneli. Największe prawdopodobieństwo, że zostaną smugi powstaje, gdy użyjemy pieniących się środków myjących

Najlepszy sposób na terakotę

Do mycia terakoty zalecane jest użycie ciepłej wody. W tym przypadku, dobrze sprawdzi się mop obrotowy/rotacyjny paskowy. Wchłania on bardzo dobrze wodę. Jeśli posiadamy terakotę z połyskiem, musimy zadbać, aby nie pozostały na niej smugi. W tym celu, warto przetrzeć całą powierzchnię suchym mopem.

Jak zadbać o gres?

Gres jest bardzo wrażliwy na zarysowania ze względu na porowatą powierzchnię, co czyni go trudnym w utrzymaniu. Najskuteczniejszym zabezpieczeniem tego rodzaju podłogi będzie impregnacja potarzana raz w roku. Dzięki temu, gres stanie się łatwiejszy do utrzymania. Do codziennego czyszczenia, wystarczy wilgotny mop obrotowy/rotacyjny z mikrofibry.

Trzymając się powyższych zaleceń, podłoga w domu zachowa na dłużej piękny wygląd i naturalną trwałość.

podłoga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?