Rozsądny wybór konta bankowego

bankowa aplikacja

Obecne czasy wymagają od nas w wielu przypadkach posiadanie własnego konta bankowego. Pierwszy raz spotykamy się z tym już w trakcie liceum bądź studiów, gdzie posiadanie konta bankowego jest niezbędne do otrzymywania różnego rodzaju stypendiów. Posiadanie konta spotykane jest dość często w trakcie zatrudnienia. Obecnie mało która firma wypłaca gotówkę swoim pracownikom. Należy zatem wybrać rozsądnie swoje pierwsze konto bankowe, aby nie rozczarować się gdy z naszego konta po każdym miesiącu będzie obtrącane nasze saldo.

Dobre konto bankowe to takie, które posiada kilka z poniższych cech, a najlepiej jakby posiadało je wszystkie:

  • Prowadzenie rachunku jest zupełnie darmowe.
  • Wykonywanie przelewów jest za 0 złotych.
  • Darmowe korzystanie z karty debetowej.
  • Wypłaty we wszystkich bankomatach zupełnie za darmo!
  • Dostęp do konta bankowego przy pomocy Internetu bądź dowolnego urządzenia mobilnego tj. telefon czy tablet.
  • Definiowanie stałych przelewów.
  • Darmowe wpłatomaty przynajmniej w największych miastach w Polsce.

Naszym zdaniem, są to jedne z najważniejszych cech, które powinno posiadać najlepsze konto bankowe. Wiele obecnych banków reklamuje swoje produkty w niewłaściwy sposób. Prawie każdy bank reklamuje swoją ofertę jako zupełnie darmową, ale tak naprawdę musimy spełnić odpowiednie Warunki, aby nasze konto takie rzeczywiście było. Idealnym miejscem do sprawdzenia wielu ofert bankowych jednocześnie jest ranking kont – czyli strona, która zbiera wiele ofert z różnych banków, gdzie tworzący ranking zapoznał się z regulaminami banku i w skrócony sposób opisał nam każde z kont oraz ewentualne warunki, które należy spełnić aby prowadzić je zupełnie darmowo.

ranking kont bankowych
Tak wygląda przykładowa strona z Rankingiem Kont Bankowych.

Skrócone rankingi w bardzo przejrzysty sposób ukazują konta od najlepszego (najbardziej polecanego) do mniej korzystnych ofert. Naturalnie dla większości aktywnych osób (którzy dokonują transakcji bezgotówkowych) wiele ofert będzie bardzo atrakcyjnych, a nawet może lepszych niż to które uważane jest przez ranking za najlepsze ponieważ jest zupełnie darmowe. Warto więc na spokojnie zapoznać się z tego typu stroną i zastanowić się w jaki sposób będziemy korzystać z konta i co jest nam potrzebne.

Dodaj komentarz