Jak wybrać konto bankowe dla nastolatka?

zarzadzanie przez internet

Choć wielu rodziców zakłada swoim – nawet najmłodszym – dzieciom konta oszczędnościowe, to formalnie konta tego typu należą do dorosłych, którzy odkładają pieniądze z myślą o przyszłości swoich dzieci. Nie każdy wie jednak, że już w wieku 13 lat wchodzący w dorosły świat nastolatek może rozpocząć przygodę z oszczędzaniem lub po prostu rozsądnym gospodarowaniem pieniędzmi dzięki własnemu kontu bankowemu. Oczywiście dopóki nie osiągnie pełnoletności, korzystanie z takiego konta odbywa się pod kontrolą rodziców. Czym kierować się przy wyborze konta dla nastolatka?

Z jednej strony konto bankowe w przypadku niezadowolenia z oferty w  każdej chwili można zmienić, z drugiej długa obecność w jednym banku może skutkować wieloma przywilejami, takimi jak dodatkowe oferty, wyższe i mniej oprocentowane kredyty czy większy limit na karcie kredytowej. Ponadto, zmiana banku to również konieczność załatwiania formalności i zmiana numeru rachunku.  Z tych powodów warto dobrze dobrać ofertę jak najwcześniej i z satysfakcją korzystać z niej przez długi czas.

Dla nastolatków warto wybrać konto internetowe – większość młodych ludzi załatwia sprawy przez Internet i tylko takie konto pozwoli im być na bieżąco z dokonywanymi transakcjami. Żaden nastolatek nie będzie czytał listownych wyciągów z banku, z pewnością za to zainteresuje go ciekawa graficznie tabelka podsumowująca wydatki w danym miesiącu.

zarzadzanie przez internet

Młodzież na ogół nie rozstaje się również z telefonami komórkowymi, a wiele banków oferuje mobilne systemy transakcyjne i możliwość płatności telefonem – warto wziąć ten aspekt pod uwagę.

bankowa aplikacja

Prosty, czytelny i intuicyjny panel zarządzania kontem to kolejna rzecz, którą warto kierować się przy wyborze konta bankowego dla nastolatka. Dodatkowe atrakcje, takie jak ciekawa graficznie karta płatnicza, mogą zachęcić młodego człowieka do korzystania z konta. Oczywiście kluczowe są również opłaty związane z kontem, które ponosić będą zapewne rodzice. Konto bankowe dla młodzieży zwykle z tego powodu jest bezpłatne, lub pobierane są symboliczne opłaty za jego prowadzenie.

Nastolatek, naszym zdaniem powinien wybrać konto bankowe za darmo, które można założyć w wielu polskich bankach. Informację na temat takich kont można uzyskać z Rankingów, ponieważ w wielu przypadkach konta te nie są zupełnie darmowe, jeżeli do konta weźmiemy kartę płatniczą. Rankingi kont to darmowe strony, które ukazują w skrócony sposób ofertę wielu Polskich banków. Pomaga to bardzo w sprawdzeniu jaka oferta będzie odpowiednia dla nas, jako młodej osoby, która za pewne nie myśli o tym aby jego pierwsze konto było płatne.

Jeżeli macie jakieś pytania, to prosimy kierować je w postaci komentarzy pod tym artykułem.

Dodaj komentarz