Przedślubny ból głowy

Piękna fotografia ślubna

Stare przysłowie mówi: „od przybytku głowa nie boli”, w przypadku ślubu i wesela i mnóstwa organizacji z tym związanych, nie sprawdza się, ani trochę. Rynek ślubny jest przepełniony firmami, możliwościami, ofertami itd. Osobom, które są w tych sprawach „zielone”, spieszę z pomocą. Ten artykuł ma być wskazówką i przewodnikiem dla oszołomionych par, których przytłaczają przedślubne formalności. Młodym wydawać by się mogło, że po tym jak usłyszeli „tak” od swoich ukochanych, nic już trudniejszego ich nie spotka. I tu się mylą, wyłania się kolejna sprawa- zaplanowanie ślubu i wesela. Wierzcie mi lub nie, może to przyprawić o ból głowy. Ogrom decyzji, jakie czekają na przyszłych nowożeńców, są kroplą w morzu. Bieganie, załatwianie, oglądanie, podpisywanie i wypełnianie- tak w skrócie można to określić. I bądź tu mądrym i nie zwariuj i się ożeń!’

Piękna fotografia ślubna

Co na pierwszy ogień?

Na początku proponuję udać się do księdza i ustalić datę. Mając już wybrany termin, musimy szukać domu weselnego. W zależności od tego, jak duże planujemy wesele, wybieramy odpowiednią salę. Ogólne zasady jakie obowiązują, to sala musi być przyjazna dla gości, którzy winni czuć się komfortowo. Odpowiadać powinien nam też katering i kuchnia danego domu weselnego.

Co jeszcze nam zostało?

Ostatnie kwestie to znalezienie sukni ślubnej, wybranie wiązanki ślubnej, koloru w jakim urządzone będzie wesele, garnitur.

Wszelkie sprawy związane z weselem i ślubem są ważne, ale nadrzędna wg mnie jest rola fotografa. Dlatego nie powierzajmy tego zadania osobie, której nie znamy, nie wzbudziła naszego zaufania itd. Zdjęcia ze ślubu i wesela, to będzie nasza jedyna pamiątka, gdy nasza pamięć już nie będzie taka dobra, dlatego muszą być wykonane przez utalentowaną osobę, która się zna na rzeczy. Idealnie by było, gdyby ta usługa nie kosztowała majątku. Podejmując jakąkolwiek decyzję, kierujmy się rozsądkiem, pośpiech nie jest dobrym doradcą.

Mam nadzieje, że ten artykuł był dla was pomocny i rozjaśnił niektóre sprawy. My swojego fotografa szukaliśmy w Krakowie, na pierwszy rzut szukaliśmy po słowie fotografia ślubna Kraków, no i właśnie dzięki niej natrafiliśmy na Pana Łukasza, który wykonał dla nas niesamowity reportaż. Serdecznie go pozdrawiamy 😉 Twoje poszukiwania mamy nadzieję, że będą równie owocne oraz szybkie.

Poniżej jeden z kadrów które wykonał Pan Łukasz:

Fotografia w Plenerze

1 thought on “Przedślubny ból głowy

  1. Bardzo Ciekawy artykuł, akurat trafiłam tu w poszukiwaniu fotografa z Krakowa 🙂 Muszę przyznać, że jutro pewnie będę kontaktować się z polecanym przez Was fotografem bo mnie również przypadł do gustu.

    Fajna stronka, oby więcej artykułów.

Dodaj komentarz